Kamienie gua sha to naturalne kamienie stworzone specjalnie do masażu twarzy, szyi i dekoltu. Ich nazwa jak i sama praktyka masowania skóry pochodzi z Chin. Co oznacza gua sha? Dlaczego warto masować skórę kamienną płytką i jakich efektów możemy się spodziewać? Sprawdźmy.

Kamienie gua sha – czym są te akcesoria?

Kamienie gua sha pojawiały się na naszym rynku kilka lat temu i wywołały niemałą rewolucję, bo każdy zainteresowany naturalną pielęgnacją i holistycznym podejściem do dbania o swoją skórą chciał ich wypróbować.

Technika masowania skóry gua sha wywodzi się z Chin i oznacza dosłownie skrobanie i pocieranie skóry, czyli „gua” oraz „sha” czyli czerwona wysypka, która powstaje podczas masażu na skutek rozgrzania skóry i zwiększonego przepływu krwi. To bardzo popularny rytuał masowania znany od wieków w kulturach wschodnich.

Masażery wykonane są z naturalnych minerałów, takich jak jadeit czy kwarc. Mają postać płaskiej, gładkiej płytki w kształcie serca lub grzebyka. Każda krawędź kamienia pasuje do innej częściej twarzy, dlatego masowanie tym naturalnym kamieniem jest łatwe i intuicyjne.

Kwarc czy jadeit?

Do dyspozycji mamy różne kamienie, z których wykonane są płytki. Czym się różnią między sobą? Jaki kamień gua sha wybrać? Odmienne właściwości kwarcu i jadeitu przekładają się na cechy kamiennej płytki. Kwarcowe płytki przede wszystkim dłużej są chłodniejsze, dlatego komfort masowania skóry nawet przez długi czas jest wyższy, ponieważ chłód niweluje uczucie gorąca rozchodzące się po naszym ciele.

Płytki wykonane z jadeitu posiadają więcej właściwości leczniczych, np. lepiej stymulują przepływ krwi i limfy, zamykają pory i zwiększają odporność skóry.

Gua sha – efekty masażu

gua sha efekty

Co zawdzięczamy masażowi gua sha? To przede wszystkim genialny sposób na naturalne odmłodzenie skóry. Cały sekret w tej technice polega na tym, że rytmiczne i regularne pocieranie skóry płytką poprawia jej mikrokrążenie i stymuluje wytwarzanie kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Naturalnym kamieniom możemy rozmasować niewielkie zmarszczki, zmniejszyć bruzdy nosowo-wargowe, wygładzić lwią zmarszczkę, czy podnieść owal twarzy i zredukować tzw. chomiki.

Te popularne akcesoria przynoszą wymierne efekty podczas masażu. Regularne wykonywanie masażu techniką pocierania i skrobania poprawia ukrwienie skóry. Zmniejsza opuchliznę i obrzęki. Zdecydowanie poprawia koloryt skóry. Możemy również zauważyć, że drobne zmarszczki stają mniej widoczne, a skóra nabiera blasku i elastyczności. Pamiętaj, że aby osiągnąć powyższe rezultaty, dbaj o regularność masaży i prawidłową technikę.

Jak masować twarz kamieniem?

Przed masażem oczyść skórę i nałóż ulubione serum olejkowe lub krem, aby ułatwić pracę kamieniem, zapewniając mu odpowiedni poślizg. Masaż należy rozpocząć od szyi. Wykonując jednostajne, posuwiste ruchy dłuższą krawędzią płytki, kieruj się ku żuchwie. Masowanie policzków rozpocznij od środka na zewnątrz – od skrzydełek nosa w kierunku ucha. Masaż żuchwy, okolic oczu i brwi wykonuj wgłębieniem w płytce. Wybierz dłuższą część płytki, aby rozmasować czoło – rozpocznij od nasady brwi i kieruj się w górę.

Jeżeli chcesz przedłużyć swojej twarzy młodość, sięgnij po te naturalne kamienie i zamień pielęgnację w prawdziwy rytuał piękna.